baskan

Ali TOMBAŞ

Sultanbeyli Belediye Başkanı

Hakkımızda

Sultanbeyli Belediyesi olarak kadim kültürümüzün izinde etkinlikler düzenliyor, medeniyetimizden ilhamla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kültür ve sanatın ilçe sakinlerimizin yaşamlarının her anına girmesi için projeler üretiyoruz.

Düzenlediğimiz sanatsal ve kültürel etkinliklerle her yaştan vatandaşımıza ulaşıyor, ilçemizi bir kültür şehri yapma yolunda marka çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Kültür  merkezlerimizde gerçekleştirdiğimiz seminerler, tiyatrolar ve söyleşi etkinliklerimizle hemşehrilerimizin kültür dünyalarına katkı sunuyoruz. İlçemizdeki kütüphanelerimizle binlerce okurumuza kitapların kapılarını aralıyor, onlara kitaplarla farklı dünyaları keşfetmenin fırsatını sunuyoruz. Şiirin, kitabın, sanatın birleştirici gücüne inanıyoruz. Düzenlediğimiz ‘’Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali’’miz ile yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce şairi ilçemizde okuyucularla buluşturduk. Şiirin huzurlu iklimini Sultanbeyli’mizde şiir dostlarıyla beraber soluyoruz.

Kitapların gücüne inanıyor, bu kapsamda her yıl kitap fuarımızı yüzlerce yayınevinin katılımıyla düzenliyoruz. Yine, yıl boyunca düzenlediğimiz etkinliklerimiz ile kültür-sanat dostlarının gönüllerine misafir oluyoruz. Kültür Merkezlerimiz ve kütüphanelerimiz; kültüre ve sanata gönül veren tüm yürekleri bekliyor.

Kadim kültürümüzün izinde düzenlediğimiz nice etkinliklerimizde buluşmak dileğiyle.